Masaże terapeutyczne
Potężna broń w walce ze skutkami chorób cywilizacyjnych.
Przyniosą nieocenioną ulgę twoim mięśniom i kręgosłupowi.

Masaż regenerująco odprężający Bielsko

Masaż regenerująco odprężający Bielsko

Masaż  ma za zadanie zrelaksować ciało i umysł pobudzić mięśnie oraz układ krążenia. Jest to masaż szczególnie polecany po wysiłku fizycznym przy tzw. zakwasach. Ale i również, jako przygotowanie do ciężkiego wysiłku jak na przykład wyjazd na narty bądź wyprawa w góry, aby tych zakwasów uniknąć.

Historia masażu

Historia masażu wywodzi się ze Starożytności, kiedy to był on uzupełnieniem obrzędów religijnych, a z czasem części oddziaływań medycyny ludowej. Zapoczątkowany w Indiach i Chinach, stanowił naturalną metodę leczniczą. Już Hipokrates, a potem Celsius i Galena wskazywali na wykorzystanie masażu w poszczególnych jednostkach chorobowych.

W Starożytnej Grecji masowano sportowców przed zawodami, aby natłuścić ich ciała oliwką. Ponieważ w Średniowieczu nastąpił zastój nauk medycznych, również i masaż przestał być powszechnie stosowany. W XVI wieku techniką masażu zajął się francuski lekarz Ambroże Paré.

W wyniku badań nad fizjologią masażu oraz na podstawie obserwację pozytywnych skutków masażu u chorych po operacjach, w swojej pracy naukowej ogłosił on masaż jako oficjalną metodę leczenia.

W celu zapewnienia najlepszych wrażeń dla czytelników oraz poprawnego funkcjonowania, strona internetowa www.kawaleczekraju.com.pl korzysta z plików Cookies. Pliki te przechowywane są na urządzeniach końcowych naszych odbiorców.

Facebook

Google Plus