Kwas Hialuronowy usieciowany -wypełniacze

Wypełniacze – kwas hialuronowy usieciowany

To metoda korekcji zmarszczek, modelowania konturów twarzy oraz zwiększania objętości ust charakteryzująca się natychmiastowym efektem. Efekt wypełnienia widoczny jest od razu po zabiegu, a jego trwałość zależy od miejsca wstrzyknięcia preparatu – od 6 do 12 miesięcy w przypadku wygładzenia zmarszczek, korekcji konturów twarzy i ok. 6-9 miesięcy w przypadku powiększenia ust.

Zalecenia przed zabiegiem: Na 3 dni przed zabiegiem nie należy zażywać aspiryny lub innych leków przeciwkrzepliwych oraz stosować leków przeciwzapalnych. Zabieg nie wymaga wcześniejszego wykonania testów alergicznych.

Zabieg: Na około godzinę przed zabiegiem okolice, która ma być poddana zabiegowi pokrywa się warstwą kremu znieczulającego. Następnie, po dokładnym odkażeniu miejsca, preparat aplikuje się bardzo cienką igłą, która znacznie zmniejsza bolesność zabiegu oraz pozwala uniknąć śladów w miejscu wkłucia. 

Objawy uboczne: Po zabiegu mogą się pojawić objawy niepożądane takie jak zaczerwienienie, obrzęk, strupki, siniaki czy ból w miejscu wstrzyknięcia preparatu, które znikają samoistnie w przeciągu 2 – 6 dni.