Masaże Stress Off!!!
Zaproszenia i Bony Podarunkowe ? To tylko u nas !!!
Mezoterapia zabieg kosmetyki estetycznej
Mezoterapia , Mezo-botox
Chcesz coś zmienić ? To twój czas !!!
Masaż Klasyczny a może Sress Off ?
Nie masz pomysłu na prezent ? Mamy Zaproszenia i Bony podarunkowe !!!
Zaproszenia i Bony Podarunkowe
Możesz je zamówić albo kupić on- line !!!
Mężczyzna u kosmetyczki
Męskie zabiegi ? TAK u nas takie znajdziesz !
Zadbaj o siebie to twój czas !

Masaż gorącymi muszlami

Ten bardzo interesujący, ciekawy a zarazem obfitujący w zmysłowe doznania masaż polecany jest wszystkim, którzy chcą spróbować czegoś całkowicie nowego i przy tym doskonale się zrelaksować.

Muszle do masażumasaz-goracymi-muszlami

Cały sekret masażu muszlami tkwi w idealnych muszlach. Te używane do masażu zbierane są ręcznie u wybrzeży Filipin. Następnie przechodzą selekcję, są szlifowane i dokładnie polerowane, by były gładkie. Idealnie gładkie muszle nie absorbują brudu, olejku czy obumarłych komórek warstwy rogowej, przez co łatwo utrzymać je w czystości. Muszle zbudowane są z węglanu wapnia, będącego składnikiem kości i zębów.

Węglan wapnia ulega rozkładowi na dwutlenek węgla i tlenek wapnia pod wpływem ciepła. Tlenek wapnia w niewielkiej ilości wpływa na regeneracje organizmu i poprawę stanu kości i zębów.

 

GŁÓWNE EFEKTY ZABIEGU:

  • Eliminacja zmęczenia psychicznego
  • Odmłodzenie skóry
  • Uelastycznienie skóry
  • Poprawa kolorytu skóry
  • Rozluźnienie napiętych mięśni
  • Usprawnienie krążenia krwi i limfy
  • Usuniecie napięć, relaks ciała i ducha
  • Regeneracja i rewitalizacja ciała.

Historia masażu muszlami

Bardzo mało wiemy na temat początków masażu muszlami. Wiadomo, że pozyskiwane u wybrzeży Filipin muszle najpierw cenione były jedynie ze względu na bogatą w białko zawartość. Kto odkrył, że można je zastosować do masażu – niestety nie wiemy, choć pewna legenda głosi, że zrobił to młody Filipińczyk, chcąc poprzez masaż uwieść ukochaną kobietę.

Wiemy jednak, że ktokolwiek by to był, przyczynił się do wzrostu popularności masaży relaksujących. Przez wiele lat były one bowiem niedoceniane i traktowane po macoszemu. Masaż muszlami był w Europie praktycznie nieznany, a kiedy do niej przywędrował, nie od razu spotkał się z gorącym przyjęciem. Popularnością cieszyły się jedynie masaże lecznicze i sportowe.

Dziś jest inaczej, masaż muszlami jest bowiem jednym z najchętniej wybieranych i coraz więcej salonów wprowadza go do swojej oferty.

Filozofia masażu muszlami

Szum oceanu, piękne widoki, rozgrzany piasek pod stopami – to niestety często tylko marzenie wakacyjne wielu z nas. Na szczęście masaż muszlami pozyskiwanymi u wybrzeży Filipin pozwala choć na chwilę przenieść się do tego świata. Kojąca muzyka, aromat olejków eterycznych, delikatny i relaksujący dotyk muszli na ciele najlepiej określają masaż muszlami.

Muszle te według niektórych wierzeń położone na odpowiednich czakrach pomagają odblokować przepływ energii. To masaż pełen gracji i delikatnych ruchów, nie ma w nim mowy o mocnym uciskaniu czy ugniataniu. Ruchy powinny być spokojne i bardzo odprężające dla masowanej osoby.

Masaż muszlami głęboko relaksuje i uspokaja. Ma przynieść ulgę nie tylko zmęczonym mięśniom, ale przede wszystkim psychice. Pozwala się zrelaksować i zapomnieć choć na chwilę o problemach. A potem wrócić do rzeczywistości z nową energią do działania.

W celu zapewnienia najlepszych wrażeń dla czytelników oraz poprawnego funkcjonowania, strona internetowa www.kawaleczekraju.com.pl korzysta z plików Cookies. Pliki te przechowywane są na urządzeniach końcowych naszych odbiorców.

Facebook