Masaże Stress Off!!!
Zaproszenia i Bony Podarunkowe ? To tylko u nas !!!
Mezoterapia zabieg kosmetyki estetycznej
Mezoterapia , Mezo-botox
Chcesz coś zmienić ? To twój czas !!!
Masaż Klasyczny a może Sress Off ?
Nie masz pomysłu na prezent ? Mamy Zaproszenia i Bony podarunkowe !!!
Zaproszenia i Bony Podarunkowe
Możesz je zamówić albo kupić on- line !!!
Mężczyzna u kosmetyczki
Męskie zabiegi ? TAK u nas takie znajdziesz !
Zadbaj o siebie to twój czas !

IPL Leczenie trądziku

IPL – TRĄDZIK POSPOLITY

Czym jest zabieg zamykania leczenie trądziku  IPL?

Terapia laserem jest bardzo skuteczna  jest w stanie usunąć około 60 % nieestetyczności trądzikowych w leczeniu trądziku. Światło lasera powoduje szybkie gojenie się istniejących zmian oraz zapobiega powstawaniu nowych wyprysków. Precyzyjnie dobrana wiązka światła wnika w głąb skóry i działając na gruczoły łojowe ograniczając tym samym produkcję sebum. Dzięki światłu lasera twoje pory zostaną obkurczone, a jego działanie antybakteryjne odkazi twoją cerę. 

 

Czego się spodziewać  po zabiegu leczenia trądziku  IPL?

 IPL zabija bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądzikowych zmian zapalnych. Następuje degradacja gruczołów łojowych wypełnionych wydzielinami barwnikowymi bakterii acnegennych, a więc zahamowana zostaje produkcja i wydzielanie się sebum.

Widocznym efektem jest złagodzenie zmian trądzikowych i  poprawa stanu skóry. Dzięki zabiegowi możemy zaobserwować złagodzenie zmian  trądzikowych i poprawę stanu skóry.Zabieg ten nie narusza delikatnej struktury skóry dlatego nie ma długotrwałych uszkodzeń otaczających tkanek. Po zabiegu można wrócić od razu do normalnego trybu życia 

 

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem zalecamy konsultację, natomiast sam zabieg wygląda dość niewinnie.Najpierw na skórę nakłada się zimny żel o właściwościach wychładzających i zmniejszających obrzęk twarzy. Następnie specjalną głowicą zaopatrzoną w odpowiedni filtr aplikuje się skórze serię świetlnych strzałów.

Jak długo trwa zabieg leczenia trądziku IPL ?

Zabieg trwa zaledwie kilka minut

 

Jak należy się przygotować przed zabiegiem ?

-Zabiegu nie wykonuje się na świeżo opaloną skórę ( minimum 4 tygodnie później)

-Należy odstawić co najmniej tydzień przed, kremy o działaniu złuszczającym 

-Leki oraz zioła światłouczulające należ odstawić minimum tydzień przed planowanym zabiegiem (przykładowe leki to antybiotyki, sulfonamidy i zioła o takim działaniu: dziurawiec, nagietek, skrzyp, herbatki odchudzające)

-Witaminę A   retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne oraz C i kwasami owocowymi w miejscu poddawanym depilacji wymaga 4 tygodni przerwy. Jeśli stosujesz kurację doustnymi retinoidami (np. Roaccutane) to wymagana jest półroczna przerwy od zakończenia kuracji.

Jak postępować po zabiegu?

Po zabiegu nie wolno się opalać należy chronić się przy pomocy filtra 50 przeciwsłonecznego minimum przez dwa tygodnie po zabiegu nie stosować leków oraz innych preparatów światłouczulających to samo dotyczy kosmetyków i leków złuszczających .Kilka dni po zabiegu należy unikać preparatów drażniących np. spirytusu, toników na bazie alkoholu,dezodorantów itp.

Czy są jakieś skutki uboczne?

Każda cera jest inna dlatego też reakcje są zróżnicowane. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić rumień, delikatny obrzęk, swędzenie, pieczenie, suchość skóry, zmiany pigmentacji. Zmiany te samoczynnie ustępują w ciągu pierwszych dni, a nawet godzin po zabiegu. Nie przeszkadzają one również wrócić po zabiegu do codziennej aktywności.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu IPL są: ostry stan zapalny skóry, choroby nowotworowe, ciąża i karmienie piersią, nadczynność tarczycy, padaczka w wywiadzie, mocno opalona skóra, stosowanie niektórych pilingów przed zabiegiem, stosowanie samoopalaczy, kremów brązujących,stosowanie kremu z retinolem i wit. C ( odstawić na 2 tygodnie przed kuracją), przyjmowanie leków (niektóre antybiotyki, leki antydepresyjne) i ziół fotouczulających (nagietek, dziurawiec) należy przestać używać 2-3 tygodnie przed zabiegiem .

 
 
W celu zapewnienia najlepszych wrażeń dla czytelników oraz poprawnego funkcjonowania, strona internetowa www.kawaleczekraju.com.pl korzysta z plików Cookies. Pliki te przechowywane są na urządzeniach końcowych naszych odbiorców.

Facebook