Nucleofill - stymulacja tkankowa Kawałeczek Raju Bielsko Biała

Nucleofill jest innowacyjnym zabiegiem, który wykorzystując dobroczynne właściwości polinukleotydów, działając  na trzech poziomach, pobudzając skórę do odbudowy i regenercji.
 
Synergia trzech efektów dla perfekcyjnej regeneracji skóry:
 
  • Biostymulacja  ( Stmulacją napięcia skóry)
  • Eliminowanie wolnych rodników  (Eliminacja zaskórników)
  • Nawilżenie ( ..)
 
Pierwszorzędne działenie to –  stymulowanie procesu wytwarzania kolagenu typu I i elastyny, Dzięki czemu skóra się zagęszcza   i  unosi .
 
Drugim mechanizmem jest –  „zmiatanie” wolnych rodników i działanie antyoksydacyjne. 
 
Trzecim –   wiązanie przez polinukleotydy wody i zapewnienie długotrwałego izoosmotycznego nawodnienia macierzy pozakomórkowej, dzięki czemu skóra staje się nawilżona i jędrna.
 
Nucleofill  działa na poziomie komórkowym i daje efekt wyraźnego i długotrwałego odmłodzenia.
Polimeryczne makrocząsteczki zawarte w produkcie Nucleofill są zdolne do natychmiastowego działania „zmiatającego” wolne rodniki, które powstają na skutek wielu różnych czynników.
Do głównych czyników należą – silny, długotrwały stres, palenie papierosów, oddychanie zanieczyszczonym powietrzem, duży wysiłek fizyczny, intensywne opalanie się, nieodpowiednia dieta.
Wolne rodniki utleniają tłuszcze, także z naskórka, co prowadzi do naruszenia bariery ochronnej skóry, która staje się wysuszona oraz wrażliwa na podrażnienia.
Pod wpływem wolnych rodników uszkadzane są również włókna kolagenowe, które odpowiedzialne są za elastyczność skóry, w wyniku czego staje się ona podatna na powstawanie zmarszczek.
Zastosowanie terapii polinukleotydowej jest więc bardzo korzystne dla zdrowia i dobrej kondycji skóry, dzięki czemu wygląda pi ęknie i młodo.
 
 
 

Dla kogo przeznaczony jest zabieg Nucleofill?

 
Zabieg Nucleofill można wykonać niezależnie od wieku i rodzaju skóry. Można go stosować jako profilaktykę oraz jako zabieg „naprawczy” i anti-aging.
Jest on odpowiedni dla osób, które zauważają u siebie utratę elastyczności  i objawy starzenia, a skóra pozbawiona jest świeżości, blasku i wymaga dogłębnego nawilżenia. To produkt optymalny dla skóry niedotlenionej, odwodnionej, narażonej na stres oksydacyjny.
 
 

Jakie są wskazania do zabiegu?

 
Produkt działa wielokierunkowo, dlatego ma wiele wskazań:
• rewitalizacja skóry i poprawa jej elastyczności
• redukcja wiotkości skóry – lifting
• terapia fotostarzenia i fotouszkodzeń
• regeneracja skóry
• poprawa nawilżenia skóry
• profilaktyka przeciwstarzeniowa
 
 
 

Jak przebiega zabieg?

 
Przed zabiegiem skóra klienta  zostaje oczyszczona i znieczulona maścią. Procedura zakłada podanie produktu w pięć specjalnie wyznaczonych punktów na twarzy. Silne utkanie limfatyczne ułatwia rozprzestrzenianie się produktu w tych obszarach i wpływa na ogólną poprawę kondycji skóry.
Przez 2-3 dni w obszarze zabiegowym może wystąpić zaczerwienienie, swędzenie, delikatny obrzęk i tkliwość. Produkt jest całkowicie naturalny i bezpieczny. Nie zawiera substancji o potencjale uczulającym.
W celu uzyskania najlepszych efektów najlepiej wykonać serię 4 zabiegów co 2-4 tygodnie.
Tak jak w przypadku innych zabiegów biostymulacyjnych, rezultaty narastają z czasem w miarę wykonywania kolejnych zabiegów. Jest to związane z następującą systematyczną przebudową i regeneracją skóry. Substancje podane w preparacie dają bowiem skórze sygnał do rozpoczęcia procesu odnowy komórkowej.
 
Mamy do wyboru dwa produkty, Nucleofill – Medium i  Strong. Podczas oceny aktualnego stanu skóry pacjenta i jej potrzeb,  wybieramy odpowiedni preparat. Zdarza się, że podczas jednego zabiegu wykorzystuje się oba produkty.
 
 

Efekty terapii Nucleofill

 
W wyniku zabiegu Nucleofill skóra zostaje wprowadzona w proces biostymulacji, dzięki czemu zaczyna się regenerować, ulega zagęszczeniu i ujędrnieniu. Działanie antyoksydacyjne i nawilżające sprawia, że staje się ona wyraźnie odmłodzona. Drobne zmarszczki ulegają spłyceniu, skóra staje się promienna i poprawi się jej koloryt.
Przy mniej zaawansowanych problemach już pierwszy zabieg może przynieść oczekiwany efekt!
Efekty są wyraźne ale naturalne, bez zmieniania rysów twarzy.
 
 

Przeciwwskazania do zabiegu

 
Jak każdy terapia, także zabieg Nuceofill posiada przeciwwskazania do jego wykonania, poniżej najważniejsze z nich:
• ciąża
• choroby autoimmunologiczne
• schorzenia ogólnoustrojowe niewyrównane
• choroba nowotworowa