Manicure i pedicure japoński

Manicure i pedicure japoński to zabiegi przeznaczone dla tych, którzy cenią sobie naturalny wygląd paznokci i stawiają jednocześnie na ich zdrowie oraz wysoką estetykę. Mogą być wykonywane jako zabiegi:

Terapeutyczne – kiedy chcemy przywrócić paznokciom piękny wygląd, wzmocnić je, pozbyć się rozdwajających się końcówek czy zregenerować płytkę po noszeniu tipsów lub żeli.

Stylizacyjne – kiedy wymagamy, aby paznokcie lśniły perłowym połyskiem i emanowały zdrowiem, a jednocześnie nie chcemy nakładać lakieru.
W paznokcie wcierana jest najpierw odżywcza pasta z witaminami A i E, pyłkiem pszczelim, keratyną i krzemionką z Morza Japońskiego, a następnie puder. Składniki zawarte w paście stymulują porost płytki, wygładzają jej powierzchnię i wzmacniają ją. Puder nadaje paznokciom elegancki, naturalny wygląd, wydobywając z nich głębię i połysk.

Część pielęgnacyjna w manicure i pedicure japońskim jest identyczna jak przy zabiegach w formie klasycznej. Nie nakładamy jedynie lakieru.

Ważne:

Przez ok. miesiąc po wykonaniu manicure lub pedicure japońskiego lakierowanie paznokci może być utrudnione ze względu na to, że wtarty puder powoduje śliskość płytki, co utrudnia przyleganie lakieru;