ępy i Blizny

Karboxyterapia na ROZSTĘPY
Rozstępem nazywamy miejsce pęknięcia wiązania kolagenowo-elastycznego. Rozstępy wyglądają jak  wrzecionowate pasma i  występują najczęściej na skórze ud, brzucha, pośladków i piersiach,ramionach . Przyczyny powstawania rozstępów to: czynniki hormonalne, znaczny wzrost masy ciała w krótkim czasie, ciąża, czynniki genetyczne oraz zaburzenie funkcjonowania tkanki łącznej. Rozstępy powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych.Powstają pęknięcia które najpierw mają czerwony kolor a następnie blekną . Nie wiele jest zabiegów które poradzą sobie  rozstępami ale możemy je niwelować i spowodować że będą minimalne , 

Tu polecamy Karboxyterapie w serii lub zabiegi Kwasami , można też skutercznie pozbyć się ich zabiegiem z użyciem plazmy.

BLIZNY
Każde naruszenie struktury skóry prowadzi do wytworzenia się blizny. Blizna jest naturalnym, ostatnim etapem gojenia się rany. Zanim jednak powstanie blizna, urażone miejsce musi przejść przez fazę zapalną, gdy rana ulega zasklepieniu oraz fazę proliferacyjną – w czasie, której skóra ulega wzmocnieniu przez świeżo wytworzone włókna kolagenowe. Te dwa etapy trwają zwykle od dwóch do trzech tygodni. Następnie blizna „dojrzewa”, trwa przebudowa jej struktury, mająca na celu nadanie skórze możliwie największej wytrzymałości.

W celu ustalenia trybu leczenia problemu zapraszamy na bezpłatną konsultację kosmetologiczną.